2026-06-23 - Wtorek

ŚNIADANIE: 

Płatki kukurydziane na mleku 250g

D: mleko owsiane, jaglane, kokosowe 

Składniki: 226 ml mleko krowie, 2% tłuszczu, 24 g płatki

kukurydziane

Żurawina suszona 10 g 

Składniki: żurawina, sok jabłkowy, olej słonecznikowy

Banan 50 g 

OBIAD:

Zupa ogórkowa 250 ml

Składniki: 180 ml woda, 75 g ziemniaki, 40 g ogórek

kiszony, 20 g marchew, 10 g pietruszka, korzeń, 10 g por,

10 g seler korzeniowy, 10 g śmietana 18% (z mleka), 10 g

indyk, tuszka, 2 g koperek, 0 g sól biała, 0 g pieprz, 0 g liść

laurowy, 0 g ziele angielskie

Stripsy z kurczaka 70 g

D: stripsy bez jak w bułce bgl

Składniki: 56 g mięso z piersi kurczaka, bez skóry, 7 g jaja

kurze całe, 4 g bułka tarta (mąka pszenna, sól, drożdże), 4

g mąka pszenna, typ 450

Ziemniaki pieczone 120 g

Składniki: 110 g ziemniaki, 5 g olej rzepakowy, 1 g sól

biała, 1 g papryka słodka, 1 g czosnek suszony

Mizeria ze śmietaną 60 g

D: ogórek świeży 

Składniki: 71 g ogórek, 16 g śmietana 18% (z mleka), 1 g

koperek, 1 g cukier, 0 g sól biała

Kompot owocowy 200 ml

Składniki: 180 ml woda, 45 g mieszanka owocowa,

mrożona, 5 g cukier

PODWIECZOREK:

Twarożek na słodko 30 g

D: kanapka bgl z dżemem 

Składniki: 22 g ser twarogowy półtłusty (z mleka), 8 g

śmietana 18% (z mleka), 3 g cukier

Bułka wrocławska (pszenica) 60 g 

Banan 50 g 

Energia: 928 kcal

Białko

Tłuszcz

Węglowodany

39,9 g

22,3 g

132,7 g

Zobacz cały jadłospis

RAMOWY PLAN DNIA W GRUPIE

MALEŃSTW(1-2 LATA) I KRÓLICZKÓW (2-3 LATA)

 

6.30 -8.30 - Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola.  Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp.
8.30 -9.00 - Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie.
9.00 -10.30 - To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości. Uczymy się wierszy, piosenek, wykonujemy rożne prace plastyczne.
10.30 -11.00 - Jemy smaczną zupkę.
11.00 -13.00 - Po zupce leżakujemy i smacznie śpimy.
13.30 -14.00 - Jemy pyszny obiad.
14.00 -14.50 - Po obiedzie sprzątamy zabawki, nie zapominamy o zabawach ruchowych.
14.50 - Zjadamy smaczny podwieczorek - najczęściej są to kanapki, owoce albo coś słodkiego.
15.00 -17.00 - Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę.
https://www.facebook.com/Chatka-Puchatka-Przedszkole-i-%C5%BB%C5%82obek-647526801972067/?fref=ts