2026-06-26 - Piątek

Śniadanie: 

 Twarożek z łososiem 30 g

Składniki: 24 g serek twarogowy, homogenizowany,

pełnotłusty (mleko, śmietanka (z mleka), cukier, kultury

bakterii mlekowych), 6 g łosoś świeży (ryba), 0 g sól biała

Bułka kukurydziana (pszenica) 60 g

D: kanapka bgl z wędliną 

Papryka czerwona 10 g 

Jabłko 50 g 

Obiad:

Krem z marchewki z grzankami 250 ml

Składniki: 180 ml woda, 90 g marchew, 35 g ziemniaki, 20

g pietruszka, korzeń, 15 g seler korzeniowy, 10 g por, 6 g

chleb pszenno-żytni (mąka pszenna, mąka żytnia,

naturalny wysuszony zakwas żytni, sól), 1 g natka

pietruszki, 0 g sól biała, 0 g pieprz, 0 g liść laurowy, 0 g

ziele angielskie, 0 g śmietana 12% (z mleka)

Kotlety ziemniaczane 120 g

D: kotlety bgl

Składniki: 120 g ziemniaki, gotowane w wodzie, 30 g mąka

pszenna, typ 450, 30 g skrobia ziemniaczana, 5 g jaja

kurze całe, 2 g sól biała

Sos pieczarkowy 20 g

Składniki: 75 g pieczarki świeże, 20 ml woda, 9 g śmietana

18% (z mleka), 6 g cebula, 1 g masło ekstra (z mleka), 0

g sól biała, 0 g pieprz

Surówka szwedzka 50 g

Składniki: 33 g ogórek kiszony, 8 g papryka czerwona, 8 g

olej rzepakowy, 4 g cebula

Woda 200 ml 

Podwieczorek:

Ciasto drożdżowe 50 g

D: ciasto bgl

Składniki: 25 g mąka pszenna, typ 450, 8 g jaja kurze całe,

8 ml mleko krowie, 2% tłuszczu, 5 g olej rzepakowy, 5 g

cukier, 0.33 g drożdże piekarskie, prasowane

Banan 50 g 

Energia: 953 kcal

Białko

Tłuszcz

Węglowodany

26,2 g

27,5 g

143,8 g

Zobacz cały jadłospis

RAMOWY PLAN DNIA W GRUPIE

MALEŃSTW(1-2 LATA) I KRÓLICZKÓW (2-3 LATA)

 

6.30 -8.30 - Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola.  Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp.
8.30 -9.00 - Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie.
9.00 -10.30 - To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości. Uczymy się wierszy, piosenek, wykonujemy rożne prace plastyczne.
10.30 -11.00 - Jemy smaczną zupkę.
11.00 -13.00 - Po zupce leżakujemy i smacznie śpimy.
13.30 -14.00 - Jemy pyszny obiad.
14.00 -14.50 - Po obiedzie sprzątamy zabawki, nie zapominamy o zabawach ruchowych.
14.50 - Zjadamy smaczny podwieczorek - najczęściej są to kanapki, owoce albo coś słodkiego.
15.00 -17.00 - Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę.
https://www.facebook.com/Chatka-Puchatka-Przedszkole-i-%C5%BB%C5%82obek-647526801972067/?fref=ts