2026-06-24 - Środa

ŚNIADANIE:

Parówki z szynki(gorczyca) 60 g 

D: parówki z indyka 

Składniki: woda, mięso z szynki wieprzowej, susz z aceroli,

ekstrakty przypraw, aromaty naturalne, glukoza,

przyprawy, sól, kolagenowe białko wieprzowe

Chleb pszenny 60 g

D: chleb bgl 

Składniki: mąka pszenna, woda, sól, olej, drożdże, cukier

Keczup 10 g 

Składniki: pomidory, cukier, ocet, sól, aromaty naturalne

Ogórek 10 g 

Rama classic 100% naturalne

składniki 10 g 

Jabłko 50 g 

OBIAD: 

Zupa z zielonego groszku 250 ml

Składniki: 100 ml woda, 25 g groszek zielony, mrożony, 10

g ziemniaki, 10 g marchew, 10 g seler korzeniowy, 10 g

por, 8 g śmietana 12% (z mleka)

Pieczeń wieprzowa rzymska 70 g

D: pieczeń bgl drobiowa 

Składniki: 50 g wieprzowina szynka surowa, 14 g bułki

pszenne zwykłe (mąka pszenna, woda, drożdże, sól,

cukier), 14 g marchew, 14 g cebula, 8 g jaja kurze całe

Ryż biały, gotowany 120 g 

Surówka z marchewki 80 g

Składniki: 100 g marchew, 2 g pestki słonecznika, 1 g olej

rzepakowy, 1 g ocet jabłkowy

Woda 200 ml 

PODWIECZOREK:

 Makaron bezjajeczny z semoliny 65 g 

D: makaron bgl

Składniki: semolina z pszenicy twardej

Mus owocowy 10 g 

Składniki: banan, jabłko, witamina c

Jogurt grecki 10 g 

Składniki: mleko, żywe kultury barterii

Jabłko 50 g 

Energia: 1036 kcal

Białko

Tłuszcz

Węglowodany

40 g

30,5 g

146 g

Zobacz cały jadłospis

RAMOWY PLAN DNIA W GRUPIE

MALEŃSTW(1-2 LATA) I KRÓLICZKÓW (2-3 LATA)

 

6.30 -8.30 - Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola.  Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp.
8.30 -9.00 - Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie.
9.00 -10.30 - To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości. Uczymy się wierszy, piosenek, wykonujemy rożne prace plastyczne.
10.30 -11.00 - Jemy smaczną zupkę.
11.00 -13.00 - Po zupce leżakujemy i smacznie śpimy.
13.30 -14.00 - Jemy pyszny obiad.
14.00 -14.50 - Po obiedzie sprzątamy zabawki, nie zapominamy o zabawach ruchowych.
14.50 - Zjadamy smaczny podwieczorek - najczęściej są to kanapki, owoce albo coś słodkiego.
15.00 -17.00 - Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę.
https://www.facebook.com/Chatka-Puchatka-Przedszkole-i-%C5%BB%C5%82obek-647526801972067/?fref=ts